Nej sbéčko týdne je MOniSKa-r !!!Řecké báje a pověsti

31. srpna 2008 v 19:12 |  Čtenářský deník
Název díla: Řecké báje a pověsti
Jméno autora: Rudolf Mertlík
Žánr: báje a pověsti
Hlavní postavy: Afrodíté, Eros, Adonis
Informace o autorovi: Profesor Rudolf Mertlík se narodil 14. května 1913 v Praze. Byl český básník, spisovatel a překladatel. Překládal z latiny, starověké řečtiny a němčiny. Je autorem překladu Homérových eposů Ílias a Odysseia.
Po absolvování gymnázia v Hradci Králové studoval na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity obor latina a řečtina. 17. listopadu 1939 byl zatčen a strávil tři roky v německém koncentračním táboře Sachsenhausen. V roce 1946 dokončil studia a stal se pedagogem reálného gymnázia. Po nástupu komunismu k moci za svou knihu Nebezpečí jednotné školy strávil dalších sedm let ve Valdicích za "protistátní činnost". Na konci 60. let se podílel na založení Antické knihovny v nakladatelství Svoboda.
Protože měl v 50. a 70. letech zakázáno překládat, vydávat svá díla pod vypůjčenými jmény Václav Dědina, Jiří Valeš, Radislav Hošek, Jana Nechutová a Olga Valešová.
K jeho nejvýznamnějším dílům patří Starověké báje a pověsti.
Jeho synem je ekonom Pavel Mertlík. Zemřel 28.července 1985 v Praze.
Děj: Bohyně lásky Afrodité byla nejkrásnější ze všech. Každý toužil jí mít za manželku. Jejim synem byl Eros. Vznášel se na svých zlatých křídlech nad zemí a mořem. V ruce měl zlatý luk a šípy. Koho Eros zasáhne, podléhá lásce. Má v moci všechny lidi i všehny bohy. Afrodité rozhodovala o různých osudech lidí v lásce. Afrodité dopřává štěstí těm, kteří jí oddaně slouží. Kdo se její moci vzpírá, toho krutě trestá.
Vlastní názor: tato kniha se mi líbila, ale bylo to tam hodně zamotané a dlouhé. Knihu bych doporučovala asi od dvánácti let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama