Nej sbéčko týdne je MOniSKa-r !!!Divný dárek

31. srpna 2008 v 19:17 |  Čtenářský deník
Název díla: Divný dárek
Jméno autora: Jacqueline Wilsonová
Ilustroval: Nich Sharrat
Žánr: dívčí čedba
Hlavní postavy: Amy, Vita, Max, jejich táta, máma a babička
Informace o autorovi: Jacgueline Wilsonová se narodila 17.12 1945 v Somersetu, ale větší část dětství strávila v Kingstonu v hrabství Surrey. Odmalička toužila stát se spisovatelkou a svůj první "román" napsala v devíti letech. Jak rostla, popsala postupně bezpočet sešitů. Jako dospělá začala pracovat nejprve v jednom nakladatelství, pak strávila dva roky psaním článků do časopisů, až se z ní nakonec stala velice úspěšná spisovatelka. Přestože mezi její nejznámější knihy patří ty dětské, napsala také řadu detektivních románů a her, které odvysílala britská rozhlasová stanice Radio 4. Kromě toho vede kursy kreativního psaní pro děti. Sama je náruživá čtenářka - vlastní stále se rozrůstající sbírku více než 10 000 knih (prý se jí už začaly rozlézat i po koberci!).Jacqueline Wilsonová za své knížky pro děti již získala řadu ocenění. V současné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.
Děj: Na Vánoce se Amy, Vitě a Maxíkovi zdá vše v pořádku, ale po nějaké době od nich odejde táta. Oni se s ním musí stále scházet, protože věří tomu, že je to nejlepší táta na světě. Jenže matka dětí zakáže, aby se tři sourozenci s otcem stýkaly. Tajně však doufá, že se k nim táta vrátí. Už dlouho děti, ani matka neviděly otce, a tak šly na "zelenou pouť", kde otce poznala. To však děti nevěděly. Najednou se matka začala bavit s cizím chlapem, a bylo vidět, že ho tam nechce. Proto ji děti od chlapa odtáhly pryč. Utíkaly. V tom jim ale někdo chyběl - Maxík. Amy se ohlédla... a... Maxík někam koukal. Koukla se tam, kam se Maxík koukl a zkameněla - stál tam táta. Rychle se i Amy i Maxík rozeběhli k němu, ale Amy špatně zakopla a zlomila si ruku. Museli do nemocnice a babička hned obviňovala tatínka. Po vrácení domů se tatínek a maminka daly dohromady, babička odjela za svým přítelem z dovolené a všichni byli šťastní...
Vlastní názor: tato kniha se mi líbila. I když je to i trošku napínavé. Knihu si mohou přečíst holky od 10 let.
Obálka: Divný dárek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hedvika hedvika | 1. září 2008 v 14:12 | Reagovat

mas to tu docela hezke akorat vic clanku ale az to zlepsis tak to bude super. mas super dising!!!!!!!!!!!!! tak teda vicclankU!!!!!!!!!!

2 Lin Lin | 1. ledna 2011 v 18:55 | Reagovat

Teda takový hrubky...! Ta dívčí čeDba mě teda dostala...:-/

3 Eva Eva | 2. června 2011 v 14:16 | Reagovat

Máš to docela dobrý,akorát bych dala na žlutý podklad nějákou tmavou barvu,takhle to moc nejde předčíst. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama