Nej sbéčko týdne je MOniSKa-r !!!Děti z Bullerbynu

31. srpna 2008 v 19:16 |  Čtenářský deník
Název díla: Děti z Bullerbynu
Jméno autora: Astrid Lindgrenová
Ilustrovala: Helena Zmatlíková
Žánr: Dětská četba
Hlavní postavy:
Lasse, Bosse, Olle, Lisa, Anna a Britta.
Informace o autorovi: Astrid Lingrenová, rodným jménem Astrid Anna Emilia Ericssonová se narodila 14. listopadu roku 1907 ve Vimmerby a tam také vyrůstala. Byla velmi úspěšná švédská autorka knih pro děti. Napsala například Karkulín ze střechy, Pipi dlouhá punčocha a další. Mimo příběhy pro děti psala i romány, povídky, divadelní hry, poezii, filmové a divadelní scénáře. Její knihy byly přeloženy do 70 jazyků ve více než 100 zemích po celém světě. V roce 1958 jí byla udělena Cena Hanse Christiana Andersena, která je považována za nejvyšší možné ocenění autorů dětských knih. Zemřela 28. ledna roku 2002 ve Stocholmu.
Děj: Tato knížka je plná vyprávění o dětech, jejich příhodách, radostech i drobných dětských starostech. Na různých drobných příhodách dětí Olleho, Lasseho, Bosseho, Lisy, která nám všechno vypravuje, Anny a Britty spisovatelka ukazuje, jak důležité je porozumění, přátelství, láska rodičů a úcta ke stáří nejenom pro děti, ale pro každého z nás. Všichni jsou z malé švédské vesničky - tak malé, že tam stojí jen tři domy plné veselých dětí. A nejenom to, v dětech z Bullerbynu získáme nové kamarády, se kterými se jistě nebudeme nudit. Zde je jeden z jejich příběhů:
Ollovi se viklá zub:
Jednoho dne přijde Olle do školy a paní učitelka se ho ptá, proč si strká prsty do pusy. Olle odpověděl, že se mu viklá zub. A paní učitelka mu řekla, že do druhého dne má mít po zubu jen díru. Celou cestu ze školy šel se svěšenou hlavou a kluci mu říkali, jestli nechce ten zub vytrhnout: "Nic mi trhat nebudeš," odvětil. Ale, když přišli domů, přece jenom si na viklající zub uvázal režnou nit, která mu visela z pusy. Ollovi se ze začátku do trhání nechtělo, protože se trhání bál. Zvláště po příhodě, kterou jim vyprávěl dědeček, kterému kvůli bolestivému zubu vytrhl místní kovář prvně dva jiné, než našli ten skutečně bolavý. Večer ale usnul a kluci potajmu vlezli do jeho pokoje a vytrhli mu ho za uvázanou nit a pověsili mu ho na lustr, aby ráno, jakmile se probudí, jej hned uviděl. Ráno již čekal na kluky před bránou a když mu potvrdili, že mu ho vytrhli oni, byla z toho velká legrace. Olle se ve škole hned utíkal pochlubit paní učitelce, že zub vytrhl. Kamarádi ho při tom nechali.
Vlastní názor: kniha se mi líbila a přečíst si ji mohou všichni, na věku nezáleží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥♥♥♥♥Tvoje  Milovanéé Sbéčko Míšaaa ♥♥♥♥♥ ♥♥♥♥♥Tvoje Milovanéé Sbéčko Míšaaa ♥♥♥♥♥ | E-mail | Web | 6. února 2009 v 14:47 | Reagovat

Ty jo škoda že tu nemáš Babičku:-(

2 MaikelZ MaikelZ | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:38 | Reagovat

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama